Четверо друзів Пасифік Оушена. Частина 3.

П'ятий день нашої подорожі почався з того, що ми запхали всі речі в машину і потопали на віддалений пірс, з якого відходив наш скоросний катамаран на пошук китів. Ось як гарно виглядає цей пірс, на якому навіть живуть люди.

Англійською мовою ця пригода називається Whale watching, тобто споглядання за китами. Цей процес регулюється певними правилами, з ціллю не завдати шкоди китам і іншим мешканцям океану, і здійснюється ліцензованими гідами. Практично це виглядає так: людей збирають у групи і сажають на кораблі різного калібру, а потім катають водами морів і океанів, в пошуках тих самих китів.

Для мене така прогулянка була також можливістю побачити щось цікаве з світу птахів, які більшість часу тримаються далеко від берегу, в першу чергу тих самих алькових, про яких я вже писав раніше. Але, морські ссавці мене теж завжди цікавили, і побачити будь-яких ластоногих, дельфінів і китів, в їх природному середовищі, це дуже круто.

Отже, нас зібрали у групу, посадили на катамаран і повезли уздовж кордону між Канадою та США, який в цьому місті проходить морем Salish Sea. Алькові почали траплятись с самого початку. Перш за все, це були чистуни тихоокеанські, яких я вже бачив раніше. Ці птахи були поодинці або парою, плаваючи чи пролітаючи низько над водою.

В принципі, в такому стані зустрічались всі види алькових, за винятком дзьоборога - він був переважно в групах по 5-15 птахів, іноді разом з турпаном білолобим (наступні три фото).

Взагалом за цю екскурсію я побачив чотири види алькових і інших цікавих птахів, але про це пізніше, спочатку давайте трошки посидімо на носовій частині швидкісного катамарана, закутавшись в декілька теплих речей, подихаємо морським повітрям і подивимось на краєвиди навколо...

Якщо на фотографіях вам здається, що горизонт завалений, то так воно і є - в цієї частині Світу горизонт трохи завалений, тому що це край Світу, логічно? Отже, покатушки морем повністю виправдали ті кошти і час, які ми на це витратили. Окрім вказаних вище видів алькових, я побачив пару Marbled Murrelet (Пижик довгодзьобий) і одного Common Murre (Кайра тонкодзьоба), обидва - лайфери!

А ще, серед багатьох Glaucous-winged Gulls я знайшов щонайменше одного Western Gull (теж новий вид!):

Ну і четвертим лайфером екскурсії став Black Oystercatcher, або Кулик-сорока чорний (світлина з іншого місця, бо ті десь загубились):

Час від часу на воді траплялись Каменярки:

А на островках - тюлені звичайні (Harbor Seal).

Пару разів бачили морського лева:

І зрештою, побачили китів, причому двох видів! Спершу Minke Whale, який пропливав поруч:

А потім головну ціль - Горбатого кіта (Humpback Whale). Два морських гіганта зробили декілька глибоких вдихів, під час яких вони то ненадовго занурювались, то вспливали і пускали фонтани. А ми стояли і насолоджувались цим дивом природи. Після останнього вдиху, вони помахали хвостами та пірнули глибоко і надовго, а ми не стали їх чекати і погнали назад.

На цьому місці ми зробимо невеличку перерву перед останньою частиною росповіді про подорож у Ванкувер і Ванкувер :)