Четверо друзів Пасифік Оушена. Vancouver, 11-18 Jun 2022.
Я пишу цей допис в березні 2023, тобто 10 місяців після цієї незабутньої подорожі. Звісно, що я мало чого пам'ятаю про ті події, але в мене залишились світлини, і я буду просто розповідати те, що на них бачу, іноді вигадуючі різні байки. Приєднуйтесь, має бути цікаво.
Ось, наприклад фото, де я в двох куртках в червні, позаду пальми, якась альтанка, а ще далі вода і гори. Поїхали далі.
А це - колібрі, Anna's Hummingbird, вона в Брітіш Коламбія живе цілий рік, тому що там тепло. Тоді чому я в двох куртках в червні?... Ось тут, з самого початку, з'являється інтрига, яка буде триматись на протязі всіх (поки не знаю скількох) епізодів цього нового пригодницького серіалу під назвою "Четверо друзів Пасифік Оушена".
Четверо - тому що наша банда складалась з чотирьох активних членів: мій тесть, моя теща, моя жінка і мій я. Ну, а Пасіфік Оушен - це в перекладі з канадського - Тихий океан.
Отже, почнемо. Брітіш Коламбія - це місце, яке треба обов'язково відвідати, якщо ти мешкаєш в Канаді. Як, наприклад, треба обов'язково відвідати Карпати, якщо ти живеш в Україні. Або, піти подивитись на американський прапор якщо ти опинився на Місяці.
Візитна картка ВС (British Columbia) - це шалено чудова природа. Ще одна візитна картка - це теплий, як для Канади, клімат (див. фото вище). А ще - океан, місто Ванкувер і кіти. Ось за усім цим ми і поїхали, а точніше, полетіли майже через всю Канаду.
Сам політ в ВС вже є непоганим гаянням часу, якщо інколи дивитись у вікно літака. Озера і болота Онтаріо змінюють в цьому вікні місце степам Манітоби, потім полям Саскачевана, потім предгір'ям і, нарешті, горам Альберти, які непомітно перетворюються в гори Брітіш Коламбії, і залишаються ними до приземлення у місті Ванкувер.
Давайте зараз уявимо, що ми сидимо в літаку, і дивимось у те саме вікно, про яке я тільки що розповідав.
Якщо хтось не знає, Ванкуверів в Брітіш Коламбії два. Перший - це місто, яке є третім найбільшим містом Канади (після Торонто і Монреаль), а інший - це острів Ванкувер, який затуляє місту Ванкувер вид на Тихий океан. Цей острів дуже великий - десь 500 км в довжину і 100 км в ширину, а поміж цих двох Ванкуверів лежить протока Strait of Georgia (Грузинська протока :)), яка теж немаленька - приблизно 50 км від Ванкувера до Ванкувера.
Отримавши арендовану автівку, ми поїхали в наш перший готель в маленькому містечку White Rock (Біле Каміння), на південь від Ванкувера (міста).
Ось там, на фото зверху, лежить те саме біле каміння (пофарбоване), на честь якого назвали місто. Ну і, звісно, вигадали легенду про любов двох індіанців (дівчини і парубка), в якій фігурує велика біла каменюка. Я вже не пам'ятаю подробиць, але дуже романтично.
А де ж пташки, здивуєтесь ви? Птахи були, хоча і небагато, враховуючи специфіку цього дня. По дорозі весь час бачили білоголових орланів, їх тут всюди багато, мабуть вистачає риби. Ще з цікавого, майже всі їх мартини одного виду - це Glaucous-winged Gulls. Рік до того, один такий залетів до нас, біля Торонто, і це була сенсація.
У цього мартина мантія і першорядні махові пера однакового, сизого, кольору.
Наступного дня ми запланували поїздку на північ, у гори. Цей маршрут був у топах усіх путівників і ми на нього погодились, додавши по дорозі декілька зупинок в перспективних місцях.
Перша зупинка відбулася на околицях Ванкувера, на березі Strait of Georgia. Тут я і отримав перші три лайфери цієї подорожі.
1. Pelagic Cormorant
Цей баклан дуже розповсюджений на узбережжі ВС, крім нього є також Double-crested Cormorant, та інколи зустрічається Brandt's Cormorant, який мені, нажаль, не попався.
2. Vaux's Swift
3. Spotted Towhee
Дуже гарний птах, як ви бачите, і гарно співає.
Також, я звернув увагу, що місцеві ворони якось відрізняються від наших. Вони здались мені меншими за розміром, і за поведінкою інші - більш "міські". Я подивився в мій визначник Sibley, і дійсно, це Northwestern Crow! Але, коли я ввечері заносив спостереження в Ebird, з'ясувалось, що минулого року цей вид приєднали до нашої звичайної American Crow, тобто я радів не довго.
По дорозі до машини я побачив, і навіть сфоткав, якогось колібрі на дроті. Нажаль, визначити птаха до виду так і не вдалося.
Далі ми їхали по трасі з неймовірно гарними краєвидами, яка має назву, що каже сама за себе: Sea-to-Sky (з моря в небо) highway.
Наступною зупинкою був парк з багатообіцяючою назвою "Brandywine Falls". Парк виявився дуже мальовничим, але спробувати те що тече з водоспаду - бренді чи віно, не вдалося - надто далеко. Ось фотки:
Окрім краєвидів, були і птахи, і навіть лайфер! Це один з західних воблерів:
4. Townsend's Warbler
І ще один воблер, який дуже рідко, але долітає до Торонто, де я його вже бачив, Black-throated Gray Warbler. Тут його багато, ось він:
Ми поїхали далі і доїхали до містечка Whistler. Це один з найбільших гірськолижних курортів Північної Америки, і навіть влітку вони залишають трохи снігу для тих, хто забув з'їхати з гори взимку. Ось така канадська турбота про кожного і кожну :)
А щоб гори дарма не простоювали, по ним з'їзджають на гірських велосипедах! Купа народу: дорослі, діти, молодь - в них там були якісь змагання, дуже цікаво!
Отже, ми там погуляли і поїхали додому, зупиняючись на краєвиди.
Думаю, що для першого епізоду вистачить, зустрінемось на поромі!